Our achievements

Сьогодні, 19 червня 2015 року, «Інсайт» отримав рішення адміністративного суду, який задовольнив всі наші вимоги за позовом до Комісії зі зміни (корекції) статевої належності щодо її відмови трансгендерній людині у видачі медичного свідоцтва (що є підставою для зміни документів, що засвідчують особу) при частковому об'ємі хірургічної корекції.
 
Витяги з постанови:
Підстави для задоволення:
«... аргументи відповідача при відмові у видачі медичного свідоцтва про зміну (корекції) статевої належності, яке є підставою для внесення змін до актового запису про народження цієї особи і видачі нового свідоцтва про народження з подальшою зміною відповідних документів, що засвідчують особу, являються безпідставними, оскільки корекція здійснюється в тому обсязі, в якому бажає пацієнт (позивач).
 
Позивач, в свою чергу, пройшов хірургічну корекцію статевої приналежності, а саме - двосторонню підшкірну мастектомію з періареолярною дерматопексією.
 
Також відповідач при відмові у видачі медичного свідоцтва ... послався на роз'яснення ДУ «Інституту урології ...» за підписом Головного позаштатного спеціаліста ... Горпинченко І.І. згідно з яким мінімальним обсягом хірургічного втручання для осіб жіночої біологічної статі, що мають діагноз F64.0 (транссексуалізм) є видалення статевих органів і грудних залоз.
 
... колегія суддів прийшла до висновку, що посилання відповідача на роз'яснення ДУ «Інститут урології ...» при відмові у видачі позивачу медичного свідоцтва ... є неправомірними, оскільки роз'яснення підписано не належною особою і не може використовуватися як офіційний документ ...
 
... Виходячи із зазначеного, позивач здійснив всі необхідні вимоги чинного законодавства для зміни (корекції) статевої належності ... відповідач незаконно відмовив у видачі медичного свідоцтва ...
 
... Постановив:
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Визнати протиправним та скасувати рішення про відмову у видачі ... медичного свідоцтва про зміну (корекції) статевої належності ... прийнятого ...
3. Зобов'язати ... видати ... медичне свідоцтво про зміну (корекції) статевої належності для подальшого внесення змін до актового запису про народження в зв'язку зі зміною статі ... ».

You might be interested